Zavřít stránku

Aktuality

Aktuality

1 2 3 4 5 > >>

Staňte se součástí přátelského a dynamického týmu Bílého kruhu bezpečí, nestátní organizace, která už 25 let poskytuje odbornou a bezplatnou pomoc obětem trestných činů.
Do svého týmu aktuálně hledáme kolegyni/kolegu na pozici vedoucí/ho „Linky pomoci obětem“.

Praha, březen 2017 – Linka 116 006, která poskytuje 24 hodin denně pomoc obětem kriminality a domácího násilí, existuje už dva roky. Za tu dobu přijala 8 tisíc hovorů.
V České republice je tato evropská krizová linka provozována Bílým kruhem bezpečí. Pro volající je zdarma.

Zajímá vás práce na tel. lince pomoci 116 006? Rozšiřujeme tým konzultantů. Podívejte se na nabídku vzdělávacích kurzů, po jejichž úspěšném absolvování se můžete zapojit do týmu konzultantů.

Praha, březen 2016 – Evropská Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí 116 006 je v České republice provozována Bílým kruhem bezpečí od ledna 2015. Během prvního roku poskytla nová, pro volající bezplatná, Linka v nonstop provozu 3 701 konzultací, z toho více než ¾ volajících tvořily ženy. Počet přijatých volání na nonstop pracovišti Bílého kruhu bezpečí tak vzrostl okamžitě o 100 %.

1. ledna 2016 oslavila linka pomoci 116 006 první rok své existence. Obětem kriminality a domácího násilí nabízí pomoc v nepřetržitém provozu. Volání je bezplatné.

Tel. linka pomoci pro oběti kriminality a domácího násilí byla představena v TV Blesk.

Hlavní pracovní náplní je zajištění nepřetržitého provozu linky telefonické krizové pomoci obětem kriminality a domácího násilí 116 006. Nástup možný od 1. 6. 2015.

Zajímavá tendence se projevila při bližším pohledu na statistické údaje o volání na DONA linku v roce 2014. Více než 15 % volajících osob, které řešily problém domácího násilí, udávalo, že tento stav trvá v rozmezí 7 – 12 měsíců.

V loňském roce přijali konzultanti linky celkem 3 306 volání. V loňském roce přijali konzultanti linky celkem 3 306 volání. Linku kontaktovaly častěji ženy, celkem v 86 % případů. U hovorů s tematikou domácího násilí je procento volajících žen ještě o něco vyšší, celkem tvoří 88 % volajících právě ženy. Z klientů, kteří uvedli místo, odkud volají, bylo 484 z území hl. m. Prahy (to je 14,6 % ze všech volání).

V sobotu 29. listopadu byl zahájen kurz telefonické krizové pomoci Bílého kruhu bezpečí. Studijní skupinu tvoří čtrnáct posluchaček a jeden posluchač. Část již má zkušenosti z práce na linkách důvěry nebo z práce v BKB. Hned na úvod jim lektoři Bc. Lucie Hermánková a vedoucí nonstop linky Vlastimil Zima zprostředkovali modelový hovor, při kterém si účastníci kurzu uvědomili potřebnost odborné přípravy nejen v oblasti techniky hovoru, ale zejména ve sféře právních informací.

1 2 3 4 5 > >>