Zavřít stránku

Aktuality

Aktuality

<< < 2 3 4 5 6 > >>

Veškeré informace o Intervenčních centrech naleznete nově na stránkách APIC (Asociace pracovníků intervenčních center) - http://www.domaci-nasili.cz/

21. 10. 2011 uvedla TV NOVA ve večerních televizních novinách reportáž o domácím násilím páchaném dospělými dětmi na rodičích.

Výcvikový kurz telefonické krizové intervence, který s akreditací ministerstva práce a sociálních věcí organizoval Bílý kruh bezpečí, o.s., skončil závěrečnými zkouškami.

Deset let nepřetržitého provozu slaví linka DONA, kterou provozuje Bílý kruh bezpečí. Den zahájení jejího provozu se navždy bude krýt se vzpomínkou na teroristický útok v New Yorku. Tak fatální datum bylo náhodně zvoleno pro start nové krizové linky.

ČT24, 31.8.2011 Praha – Organizace Bílý kruh bezpečí (BKB) poskytl za dvě dekády své existence obětem trestných činů a pozůstalým po nich přes 52 tisíc setkání, porad a rozhovorů s odborníky. Tato organizace pomáhá poškozeným vyrovnat se s následky zločinů. Pracovníci Bílého kruhu přijali dosud také skoro 74 500 volání na krizových linkách. Podle slov prezidentky BKB Petry Vitoušové roste podíl obětí, které nechtějí trestný čin oznámit policii.

Přesně před rokem, 13. srpna dopoledne, podepsali policejní prezident a prezidentka sdružení Bílý kruh bezpečí Dohodu o spolupráci v oblasti pomoci obětem zvlášť závažných trestných činů. Oba systémy, státní a nestátní, se rozhodly spolupracovat a být aktivní v situacích, kdy oběti kriminality pomoc nejvíce potřebují a z mnoha pochopitelných důvodů na místo pomoci „nedosáhnou“.

Stěžejním tématem Snídaně s Novou bude v tomto týdnu pomoc. Ve čtvrtek 11.8. bude hostem Mgr. Petra Vitoušová z Bílého kruhu bezpečí na téma: Jak se bránit proti domácímu násilí?

U příležitosti Evropského dne obětí předal Bílý kruh bezpečí již podeváté svou cenu „Anděl“ a několik čestných uznání za počiny, které pozitivně mění situací obětí kriminality v naší zemi.

Od 1. 1. 2011 můžete podpořit Bílý kruh bezpečí prostřednictvím DMS!

Cílem sbírky je zvýšit povědomí o problematice obětí kriminality, rozšířit pomoc obětem a podpořit tak činnost sdružení Bílý kruh Bezpečí. Projekt je zaměřen na provoz a rozvoj pracovišť BKB v ČR, standardizaci služeb, kampaně BKB k 20.letému výročí, vzdělávání odborníků, přípravu legislativních změn apod.

V těchto dnech slaví devět let nepřetržitého provozu DONA linka určená obětem domácího násilí.

<< < 2 3 4 5 6 > >>