Zavřít stránku

Aktuality

Aktuality

<< < 2 3 4 5 6 > >>

Ve čtvrtek 16. 2. 2012 bude tématem Snídaně s Novou domácí násilí. Podívejte se na rozhovor s prezidentkou Bílého kruhu bezpečí zítra v 6:20 hod a v 7:20 hod na TV Nova.

BÍLÝ KRUH BEZPEČÍ ve spolupráci se Společenstvím pro vzdělávání a supervizi v krizové intervenci pořádá
VÝCVIKOVÝ KURZ TELEFONICKÉ KRIZOVÉ POMOCI
akreditovaný MPSV ČR se zaměřením na pomoc obětem trestných činů, svědkům, pozůstalým a osobám ohroženým domácím násilím.

Informace o počtu policejních vykázání násilných osob v ČR dle krajů za celý rok 2011.

Tisková zpráva: Dne 17. ledna byl za účasti primátora města Jihlavy Ing. Jaroslava Vymazala, představitelů Krajského úřadu Kraje Vysočina, okresních soudů a státních zastupitelstev kraje, krajského ředitelství policie a zástupců sociálních služeb slavnostně zahájen provoz nové regionální poradny občanského sdružení Bílý kruh bezpečí v Jihlavě. V Žižkově ulici 13 jsou od začátku ledna vždy v úterý a na objednání i ve čtvrtek od 17.00 do 20.00 připraveni poradci Bílého kruhu bezpečí poskytnout komplexní poradenskou pomoc obětem, svědkům či pozůstalým po obětech trestného činu.

Z tisku: V Jihlavě byla otevřena krajská poradna Bílého kruhu bezpečí. Slouží znásilněným, napadeným či pozůstalým po obětech trestných činů.

Podle vedoucího poradny Antonína Křoustka se hned v den otevření přišla se svými problémy svěřit osoba, jíž se týká případ domácího násilí vyšetřovaný policií. Navíc se telefonicky objednali pozůstalí po oběti trestného činu. Poradna s působností pro Kraj Vysočina zahájila činnost jako devátá v Česku 3. ledna.

DONA linka je vám k dispozici na tel. č. 2 51 51 13 13 nepřetržitě i během vánočních prázdnin a Silvestra.

Veškeré informace o Intervenčních centrech naleznete nově na stránkách APIC (Asociace pracovníků intervenčních center) - http://www.domaci-nasili.cz/

21. 10. 2011 uvedla TV NOVA ve večerních televizních novinách reportáž o domácím násilím páchaném dospělými dětmi na rodičích.

Výcvikový kurz telefonické krizové intervence, který s akreditací ministerstva práce a sociálních věcí organizoval Bílý kruh bezpečí, o.s., skončil závěrečnými zkouškami.

Deset let nepřetržitého provozu slaví linka DONA, kterou provozuje Bílý kruh bezpečí. Den zahájení jejího provozu se navždy bude krýt se vzpomínkou na teroristický útok v New Yorku. Tak fatální datum bylo náhodně zvoleno pro start nové krizové linky.

<< < 2 3 4 5 6 > >>