Zavřít stránku

Aktuality

Aktuality

<< < 2 3 4 5 6 > >>

BÍLÝ KRUH BEZPEČÍ ve spolupráci se Společenstvím pro vzdělávání a supervizi v krizové intervenci pořádá VÝCVIKOVÝ KURZ TELEFONICKÉ KRIZOVÉ POMOCI akreditovaný MPSV ČR se zaměřením na pomoc obětem trestných činů, svědkům, pozůstalým a osobám ohroženým domácím násilím. Termín kurzu: září 2012 – březen 2013

V roce 2011 bylo v České republice vykázáno policisty ze společného obydlí 1430 osob v souvislosti s domácím násilím. V porovnání s rokem 2010 (1058 vykázání) došlo k nárůstu o 372 případů vykázání, tedy cca o 35 %. Z toho ve 170 případech se jednalo o vykázání opakované.

Intervenční centrum pro pomoc osobám ohroženým domácím násilím se k 1.6.2012 stěhuje do ulice Modřínová 1, Praha 8 - Kobylisy.

Nový leták DONA linky přináší informace a praktické rady shrnuté pod název: "Pomoc osobám ohroženým domácím násilím a všem, kdo řeší tento problém".

Od 19. do 29. března probíhá již druhý ročník této ojedinělé internetové sbírky.
Po úspěchu loňského pilotního projektu se největší hráči českého internetu a dvě charitativní organizace opět spojili, aby mohli poskytnout pomocnou ruku těm, kteří ji opravdu potřebují. Konto BARIÉRY a Bílý kruh bezpečí připravily příběhy o lidech, ke kterým nebyl osud zrovna nakloněn. Od 19. března jim můžete prostřednictvím internetu přispět libovolnou částkou a tím jim pomoci řešit jejich nelehkou situaci. Stačí jen pár kliknutí. Všechny příběhy a další potřebné informace naleznete na www.internetpomaha.cz

Ve čtvrtek 16. 2. 2012 bude tématem Snídaně s Novou domácí násilí. Podívejte se na rozhovor s prezidentkou Bílého kruhu bezpečí zítra v 6:20 hod a v 7:20 hod na TV Nova.

BÍLÝ KRUH BEZPEČÍ ve spolupráci se Společenstvím pro vzdělávání a supervizi v krizové intervenci pořádá
VÝCVIKOVÝ KURZ TELEFONICKÉ KRIZOVÉ POMOCI
akreditovaný MPSV ČR se zaměřením na pomoc obětem trestných činů, svědkům, pozůstalým a osobám ohroženým domácím násilím.

Informace o počtu policejních vykázání násilných osob v ČR dle krajů za celý rok 2011.

Tisková zpráva: Dne 17. ledna byl za účasti primátora města Jihlavy Ing. Jaroslava Vymazala, představitelů Krajského úřadu Kraje Vysočina, okresních soudů a státních zastupitelstev kraje, krajského ředitelství policie a zástupců sociálních služeb slavnostně zahájen provoz nové regionální poradny občanského sdružení Bílý kruh bezpečí v Jihlavě. V Žižkově ulici 13 jsou od začátku ledna vždy v úterý a na objednání i ve čtvrtek od 17.00 do 20.00 připraveni poradci Bílého kruhu bezpečí poskytnout komplexní poradenskou pomoc obětem, svědkům či pozůstalým po obětech trestného činu.

Z tisku: V Jihlavě byla otevřena krajská poradna Bílého kruhu bezpečí. Slouží znásilněným, napadeným či pozůstalým po obětech trestných činů.

Podle vedoucího poradny Antonína Křoustka se hned v den otevření přišla se svými problémy svěřit osoba, jíž se týká případ domácího násilí vyšetřovaný policií. Navíc se telefonicky objednali pozůstalí po oběti trestného činu. Poradna s působností pro Kraj Vysočina zahájila činnost jako devátá v Česku 3. ledna.

<< < 2 3 4 5 6 > >>