Zavřít stránku

Aktuality

Aktuality

<< < 2 3 4 5 6 > >>

Dne 11. září 2001 začala přijímat první hovory DONA linka, specializovaná linka telefonické krizové pomoci pro oběti domácího násilí. Zřizovatel Bílý kruh bezpečí, o. s., ji uvedl do nonstop provozu s podporou silného sociálního investora, s podporou odborné veřejnosti a osobním zapojením aktivních členů Poradny BKB v Praze.

BÍLÝ KRUH BEZPEČÍ ve spolupráci se Společenstvím pro vzdělávání a supervizi v krizové intervenci pořádá VÝCVIKOVÝ KURZ TELEFONICKÉ KRIZOVÉ POMOCI akreditovaný MPSV ČR se zaměřením na pomoc obětem trestných činů, svědkům, pozůstalým a osobám ohroženým domácím násilím.

Informace o počtu policejních vykázání násilných osob v ČR za období leden až prosinec 2012.

Několik rad pro ženy, kterým se v rámci amnestie vrátí manžel/druh, který se na nich (příp. i na dětech) před výkonem trestu odnětí svobody dopouštěl násilí.

Dle amerického průzkumu patří domácí násilí mezi sedm novodobých smrtelných hříchů.

Linka telefonické krizové pomoci osobám ohroženým domácím násilím je v nepřetržitém provozu od 11. září 2001. Datum jejího vzniku bude navždy, bohužel, spojováno s teroristickým útokem na Světové obchodní centrum v New Yorku.

Od září 2012 rozšiřují otevírací hodiny pro veřejnost poradny Bílého kruhu bezpečí v Českých Budějovicích a v Pardubicích.

BÍLÝ KRUH BEZPEČÍ ve spolupráci se Společenstvím pro vzdělávání a supervizi v krizové intervenci pořádá VÝCVIKOVÝ KURZ TELEFONICKÉ KRIZOVÉ POMOCI akreditovaný MPSV ČR se zaměřením na pomoc obětem trestných činů, svědkům, pozůstalým a osobám ohroženým domácím násilím. Termín kurzu: září 2012 – březen 2013

V roce 2011 bylo v České republice vykázáno policisty ze společného obydlí 1430 osob v souvislosti s domácím násilím. V porovnání s rokem 2010 (1058 vykázání) došlo k nárůstu o 372 případů vykázání, tedy cca o 35 %. Z toho ve 170 případech se jednalo o vykázání opakované.

Intervenční centrum pro pomoc osobám ohroženým domácím násilím se k 1.6.2012 stěhuje do ulice Modřínová 1, Praha 8 - Kobylisy.

<< < 2 3 4 5 6 > >>